EN İYİ 5 ROMANTİK KOMEDİ KORE DİZİSİ
EN İYİ 5 ROMANTİK KOMEDİ KORE DİZİSİ

1. BOYS OVER FLOWERS
Ülkenin zenginlerin okuyabildiği özel okula esas kızımız yaptığı bir iyilik sayesinde burslu olarak alınmıştır. Hikayede bundan sonra başlıyor. Okulun en yakışıklı ve zengini olan dört arkadaş okulda F4 olarak oldukça popülerdir. Çocukluktan beri arkadaş olan bu gençler aslında iyilerdir fakat sevmedikleri insanlara kırmızı kart vererek okul tarafından dışlanmalarını ve eziyete maruz kalmalarına neden olabilecek kadarda tuhaf karakterlerdir. Esas kızımıza da yani “Geum Jan-Di” ye de bazı yaşanan olaylardan sonra ekibin yakışıklı lideri Go Jun-Pyo gıcık olmuştur. Kızımız kırmızı kartı almıştır ve okuldakilerin çeşitli işkencelerine maruz kalmıştır. Fakat sonraki dönemlerde esas oğlanımız esas kızımıza aşık olmaya başlamıştır. Olaylar zengin oğlan fakir kız hikayesine dönmüştür ve böylece romantik komedi tarzında bazende hüzünlendirerek izleyeceğiniz müthiş bir dizidir.

Boys over Flowers

2. PLAYFUL KİSS
Okulun en tembelleri arasında olan esas kızımız Oh Ha-Ni okulun en yakışıklı ve zeki çocuğu olan  Baek Seung-Jo’ya sırıl sıklam aşıktır. Kızımız aşkını bir mektup yazarak ilanı aşk eder fakat  Baek Seung-Jo imla ve gramer hatalarını işaretleyerek düşük not verdiği mektubu herkesin içinde Oh Ha Ni geri vererek tüm okula rezil eder. Kızımız düştüğü aptalca durumdan dolayı kendini suçlar. Bu arada kızımızın babasıyla yeni taşındıkları ev yıkılır ve babasının eski bir arkadaşının evine yerleşirler ve kader ağlarını örmeye başlamıştır. Çünkü evin oğlu  Baek Seung-Jo’ dur. Bu şaşırtıcı tesadüf Oh Ha Ni’ yi çok sevindirmiştir ve hikayemiz dahada heycenlanarak devam etmiştir. Müthiş bir romantik komedi dizisidir ve unutulmazlar arsında yerini almıştır.

Playful Kiss

3. SECRED GARDEN
Ünlülerin dublörlüğünü yapan Gil Ra Im ve kibirli birazcıkta huysuz olan Kim Joo Woon’ un aşırı romantik komedi hikayesi ikilinin yollarının kesişmesiyle başlar. Ormanın içinde olan tuhaf bir evde içtikleri şarap yüzünden bir sabah uyandıklarında bedenlerinin yer değiştirdiğini görürler.Bu ilginç durum zamanla aşka dönüşür. Sonuna kadar heyecan ve merakla gözünüzü kırpmadan izleyeceğiniz bir kore dizisi secred garden tavsiye edilir.

4.YOU’RE BEAUTİFUL
Üç erkekten oluşan müzik gurubuna taze kan olarak yeni  bir üye almaya karar verilir. Gruba seçilen kişi kaza geçirir ve tıpa tıp benzeri olan rahibelik öğrencisi kız kardeşi bu fırsatın kaçmaması için kılık değiştirerek erkek kardeşi iyileşene kadar yerine geçer. Fakat grubun yakışıklı üyesiyle yıldızları bir türlü barışmaz. Aralarında hep bir inatlaşma yaşanır. Fakat daha sonra birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar ve olaylar garip bir hal almaya başlar. Çünkü kızımız hala erkek kılığındadır ve cinsiyetini kimse bilmemektedir.

5. SHE WAS PRETTY
Küçükken zengin ve çok güzel olan kızımız büyüdüğünde babasının iflasıyla fakir ve genleri sayesinde de çirkin olmuştur.Çocukluk aşkı da onun tam tersi küçükken şişman içine kapanıktır. Büyüyünce zayıflayarak aşırı yakışıklı birine dönüşmüştür. Bir gün buluşma kararı alırlar fakat oğlumuz kızımızı tanımaz ve kızımız yakın arkadaşından rica ederek yerine geçmesini ister ve olaylar başlar. Türkiye de seviyor sevmiyor adıyla da tekrar çekilen dizi izlenecekler sırasında yerini almıştır.

She Was Pretty

Yorumlar (0)